Artan tarımsal üretim diğer taraftan sürdürülebilir ve izlenebilir yapıya geçişte yumuşak geçişi sağlama da büyük önem taşıyan ilaçlama ekipmanı FIRÇALI – ÖN ASKI APARATLI İLAÇLAMA MAKİNELERİ

Son dönemde Tarımsal üretimde, üretim dışında üretilen üründeki ve var olan arazi de yer alan her türlü canlının ilaç ve diğer kimyasallar ile olan etkileşimi büyük önem kazanmaktadır.

Sürdürülebilir tarımsal üretimde hali hazırda organik veya kimyasal içeriğe sahip ilaçların ilk hedefi ortamda olması istenmeyen yabancı otları yok etmektir.

Yüksek ya da düşük basınçta uygulama yapan ilaçlama makineleri genellikle büyük ağaç gövdesi ile yeşil aksamın hepsini hedeflemekte hatta bazen daha ileriye giderek ortamda var olan her şeyi hedefleyebilmektedir.

Son dönemde damla sulama sistemleri ve ekipmanların her türlü yabancı otta tam anlamıyla başarılı olmaması sebebiyle az da olsa kimyasal mücadele yapılması gerekmektedir. Bu durumlarda devreye traktör arkasında konumlandırılmış ilaç deposu ve ön askı düzenine uzatılmış ön ilaçlama sistemini içermektedir.

Bu sistemle minimum ilaç asıl hedefi hızlı bir şekilde uygulanırken damla sulama boruları da korunabilmektedir.