Toprak her yapıtaşıyla canlılara hayat veren en önemli madde olup , bu yapının dinamiğinin bozulmaya yüz tuttuğu durumlarda imdada KÖK HAVALANDIRMA MAKİNALARI devreye girer.

Toprak esas itibariyle kayaların ve organik materyallerin türlü çaptaki ayrışma ve parçalanma ürünlerinden meydana gelen içerisinde geniş canlılar alemini barındıran ve bitkilere durak ve besin kaynağı görevi gören maddedir.

Bu madde tarım ve tarım dışı alanlarda dinamik yapısı bozulmaya başladığında kendine özel koruma metotlarını devreye alarak içinde canlı yaşamımın devamlılığını sağlamak için çaba sarfeder.

Bu kadar değerli canlı varlığı görünen ve görünmeyen yapıtaşlarını bünyesinde bulunduran toprağın yoğun olarak farklı şekilde baskıya bırakıldığı en önemli alanlar çim spor alanları vb. gibi yapılardır.

Bu alanlarda toprak ekosistemine ters olacak şekilde farklı bir alanda yetiştirilmiş çim yapı ile tabiri caiz ise organ nakli esnasında uyuşmazlık içeren sorunlara benzer şekilde mücadele vermektedir.

Burada en önemli sorun bu uyuşmazlığa müdahele etmekten geçen iki canlının (TOPRAK-ÇİM) birbirine karşı olan YAŞAM ve UYUM savaşını kök havalandırma makineleri destekler.

#sürdürülebilirlik#tarimvarsahayatvar#toprakvarsahayatvar