Tarımsal üretim kendi yaşam döngüsü için sıfır atık felsefesini desteklercesine çözüm üreten en özel uygulama sıvı (organik) gübre dağıtım makineleri ;

Doğa kendi içinde yaşamsal olarak birbiri içinde döngüler ile dengesini sürekli bir biçimde sağlamaktadır. Değişen koşullar akabinde tarımsal üretimde bu denge ve zincir değişime uğramakta ve akabinde dengenin tekrar oluşması için insan üstü bir çaba gerekmektedir.

Bu bağlamda özellikle hayvancılık işletmelerinin en değerli besin kaynağını üreten taze otun üretim merkezlerinden (Çayır – Mera ) sağlanması büyük önem taşımaktadır. Bu döngüde uzun vadede doğal üretim zincirinin kırılması uzun vadede tarımda sürdürülebilir kavramların oluşumunu engellemeye yol açmaktadır.

Tarımda sürdürülebilir ve eko sisteme uygun bir oluşum için hayvancılık işletmelerindeki en önemli atıklardan olan sıvı gübrelerin fermente edildikten sonra tarımsal üretim alanına uygun şekilde aktarılması büyük önem taşımaktadır.

Bu döngünün sağlanması için uygun koşullarda fermente edilmiş olan sıvı gübreler tank ya da iletim boruları yardımıyla pompa yardımıyla yerçekimi etkisiyle toprak yüzeyine serilmesi sağlanır.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM DÖNGÜSÜ DOĞANIN KENDİ DÖNGÜSÜ İÇİNDE GİZLİDİR

#gıda#sürdürülebilirlik#tarimvarsahayatvar#toprak