Daha önce Google'da Nesnelerin İnterneti Başkan Yardımcısı ve Samsung Mobile'da baş teknoloji uzmanı olan Rhee, Bowery'nin görüntü işleme ve bitkilerin suya ve besin maddelerine ne zaman ihtiyaç duyduğunu analiz eden diğer sensörleri iyileştirmeye odaklanacak ve aynı zamanda şirketin geçmiş dönemde topladığı verilerin analizinden sorumlu olacak. 


Rhee, Fortune'a girişime katılma kararını "Tarım, gıda kıtlığı, iklim değişikliği, su kıtlığı, ekilebilir alan eksikliği gibi dünyanın en zorlu sorunlarının merkezinde oturuyor" dedi “Bunlar çok zorlayıcı problemler ve bunların hepsi Bowery'nin her gün uğraştığı şeyle alakalı. Burada yaptığımız her türlü ilerleme daha iyi bir dünyaya götürür. " şeklinde açıklamalarda bulundu. 

Covid-19 ile birlikte sürdürülebilir tarım metotları ve gıda zincirleri ciddi ölçüde hasar gördü ve kısa zamanda güvenilir gıdalara ulaşmak büyük önem kazandı. Bu sebeple tarımsal teknolojinin en etkin bir biçimde kullanılacağı sistemlerde bu mimariyi inşa edecek özel yapılar ve kişileri görmeye devam edeceğiz.

Kaynak : https://fortune.com/2021/02/01/injong-rhee-google-bowery-farming-cto-smart-agriculture-ai-startup/